Aktualności

Jak uciec przed zawałem? Zapraszamy na Piknik Kardiologiczny

Jak uciec przed zawałem? Zapraszamy na Piknik Kardiologiczny

Zapraszamy na piknik kardiologiczny organizowany przez Oddział Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie oraz Fundację CardioFit. Impreza odbędzie się w sobotę, 7 maja, na terenie szpitala oraz sąsiadującego z nim Leśnictwa Nowy Świat. Dla amatorów sportu planowany jest bieg na dystansie 5 km. Partner4Medicine jest sponsorem wydarzenia.


Badania kliniczne dowodzą, że najlepszym sposobem na zdrowe serce jest aktywność fizyczna. Codzienny wysiłek – chociażby ten w postaci spaceru, marszu albo przebieżki – pozwoli uniknąć częstych spotkań z kardiologiem.

– Osoby aktywne rzadziej obciążone są nadwagą czy otyłością, mają niższe wartości ciśnienia tętniczego krwi, cholesterolu czy poziomu glikemii. W efekcie rzadziej trafiają na oddziały kardiologii, neurologii czy onkologii. Jeszcze niedawno zawał serca dominował wśród 60-70-latków. Dziś, w dobie komputerów i smartfonów, ludzie ruszają się coraz mniej a zawał coraz częściej dotyka osób w wieku 30-40 lat. Przykładów daleko szukać nie trzeba. W ubiegłym tygodniu w naszej pracowni angiograficznej leczyliśmy zawał serca u 29-latka – mówi Marek Prech, kardiolog z leszczyńskiego szpitala, pomysłodawca wydarzenia.

Lekarz gorąco namawia, by od zaraz zacząć wspólne działania profilaktyczne. Wszystkich mieszkańców Leszna i okolic zaprasza na piknik organizowany przez Oddział Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego we współpracy z Fundacją CardioFit. W trakcie imprezy uczestnicy dowiedzą się, jak dbać o swoje serce, wykonają podstawowe badania laboratoryjne i skonsultują się z lekarzem*.

Bieg po zdrowie!

Organizatorzy zapewnią nam też sportowe emocje. Dla aktywnych leszczynian planowany jest wspólny bieg na dystansie 5 km po duktach leśnych Leśnictwa Nowy Świat. Zapisy na Mariuszową Piątkę” potrwają do dnia zawodów lub do wyczerpania miejsc. Limit to 100 uczestników. Kto pierwszy, ten lepszy. Plan biegu oraz rejestracja [TUTAJ].

Zapoznaj się z programem godzinowym wydarzenia. Program dostępy na stronie organizatora [TUTAJ]

* Z uwagi na ograniczoną liczbę pakietów badań i konsultacji lekarskich konieczna wcześniejsza rejestracja:

1) w trakcie internetowych zapisów do biegu „Mariuszowa 5-tka”
2) telefonicznie: tel. 725 014 593, od 15 kwietnia br. w godzinach 10.00-11.00.

Organizatorzy wydarzenia:

Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie
Fundacja CardioFit